Günlük Temizlemeniz ve / veya Dezenfekte Etmeniz Gereken 10 Ev Eşyası

Altın Oran Hijyen Ajans Haber Detayı

Günlük Temizlemeniz ve / veya Dezenfekte Etmeniz Gereken 10 Ev Eşyası


Günlük Temizlemeniz ve / veya Dezenfekte Etmeniz Gereken 10 Ev Eşyası

​Günlük Temizlemeniz ve / veya Dezenfekte Etmeniz Gereken 10 Ev Eşyası Pandemi sonrası bir dünya, ev temizlik standartlarına yeni bir bakış gerektirir.
Dünya çapındaki bir salgının ardından, halkın davranışında değişiklikler olması bekleniyor.
İşe gidip gelirken ev ihtiyaçları için alışverişe kadar, eylemlerimiz daha temkinli ve mikrop bilinçli faaliyetlere duyulan ihtiyacı yansıtacak şekilde değişti.
Temizlik alışkanlıklarımız da değişiyor ve genel halk temizliğin ve etkili dezenfekte etmenin öneminin her zamankinden çok daha fazla farkında .
Koronavirüsten sonra iyi bir şekilde değişebilecek (ve olması gereken) tek günlük alışkanlık temizlik değildir.
Ağırlama ve ulaşım endüstrileri , COVID-19 salgınının ardından temizlik uygulamalarını yeniden canlandırırken , profesyonel temizlikçilerin, gıda işleyicileri ve saç stilistlerine benzer şekilde, yakında sertifikalandırılması gerekebilir.
Koronavirüsü önlemeyi düşünürken, hatırlanması gereken ilk kural, yüzünüzü halka açıkken kapalı tutmaktır.
Sağlık yetkilileri, COVID-19'un birincil bulaşma yönteminin, enfekte bir kişiden başka bir kişiye, genellikle altı fit içinde, gözler, burun veya ağız yoluyla geçen solunum damlacıkları yoluyla olduğunu söylüyor.
Yüzeylerin yüksek temas oranıyla sık sık temizlenmesi, hastalığın yayılmasını önlemeye yardımcı olacaktır, ancak evinizi her gün tamamen ovalamak gerçekçi olmayan bir beklentidir.
Hastalık Kontrol Merkezlerine (CDC) göre, bugüne kadar, yeni koronavirüsün kontamine yüzeylerden bulaştığı belgelenmiş bir vaka olmamıştır . Bu, potansiyel olarak birden fazla insanı enfekte eden yüksek temas frekanslı yüzeylerden endişe duyanlar için biraz rahatlama sağlamalıdır.
Virüs bazı yüzeylerde 3 güne kadar hayatta kalırken, kişisel hijyen ve sorumlu davranış önlemenin anahtarıdır.
Evde sağlıklı hijyen alışkanlıkları oluşturmanın yanı sıra ailenizle birlikte temizlik ve dezenfekte rutinleri oluşturmaya öncelik vermelisiniz. Her gün aşağıdaki 10 maddeyi temizleme ve / veya dezenfekte etme alışkanlığı en iyisidir.
Ellerin Sık sık el yıkama, koronavirüsü ve diğer birçok hastalığı önlemenin en iyi yolu olmaya devam ediyor. Grip önleme uzmanları ellerinizi yıkamanızı tavsiye ettiğinde , bunlar musluk altında hızlı bir çalışma anlamına gelmez.
Sabun ve ılık su kullanmak ve ellerinizi 15-20 saniye boyunca ovalamak önemlidir. Sabun ve su yoksa, alkol bazlı bir el dezenfektanı kullanın . Alkol genellikle hücre proteinlerini parçalayarak bakteri ve virüsleri öldürmek için kullanılır.
Cep telefonları İnsanlar telefonlarını sık sık başkalarıyla paylaşmazlar, bu nedenle paylaşılan yüzey temasından doğrudan iletim burada olası değildir.
Ancak mikropları ellerinizden telefonunuza kolayca aktarabilirsiniz, bu da daha sonra bir çağrı aldığınızda yüzünüze kolayca aktarılır.


İletişim

Adres
Sazlı Mh, Barış Cd. No:37
09260 Söke/Aydın
Sabit Telefon
0256 554 62 62
Destek Hattı
0536 230 13 51
Sosyal Medya Adreslermiz
online ödeme