IZGARA NASIL TEMİZLENİR?

Altın Oran Hijyen Ajans Haber Detayı

IZGARA NASIL TEMİZLENİR?


IZGARA NASIL TEMİZLENİR?

​Aktif ızgaralar, mangal meraklıları ve açık hava piknik yerleri için ızgara, evde kaliteli zamanın en önemli parçasıdır.
Izgaranızı temiz tutmak, harika pişirme, daha lezzetli yiyecekler ve ızgara istasyonunuzun daha uzun ömürlü olması için gereklidir. Bununla birlikte, yağ sıçraması, köfte çöp-*şiş tavuk ızgara hamburger yağı ve ızgaralarınızda biriken kim-bilir-birçok kalıntıları ile bir meydan okuma olabilir. Bu basit adımlar, ızgaranızı yıllarca mükemmel çalışır durumda tutmanıza yardımcı olacaktır.
Neye ihtiyacın var?
Altın oran Ağır Hizmet Barbekü ve Izgara Temizleyici
-Izgara fırçası
-Temizlik bezleri veya kağıt havlular
-Gazete
YOL TARİFİ :
Temizlemeden önce ızgaranızın soğuduğundan emin olun. Izgarayı iyice temizlemek için sökmeniz gerekeceğinden, alanı temiz tutmak için çalışma istasyonunuza gazete koyun.
1-Gaz kaynağını kapatın (gazlı ızgaralar için). Ardından gaz tankını ızgaradan ayırın (isteğe bağlı).
2-Izgara ızgaraları: Izgara ızgaralarını çıkarın ve Altın oran ile kaplayın, ardından birkaç dakika bekletmeleri için gazetelere bırakın. Izgara fırçanızı veya başka bir kaba temizleme fırçasını kullanarak kirli birikintileri ovalayın ve ızgaraların her iki tarafını da fırçaladığınızdan emin olun. İyice durulayın.
3-Brülör kapakları ve tüpleri: V şekilli metal çubuklar, seramik briketler veya lav taşları dahil olmak üzere tüm brülör tüplerini ve brülör plakalarını veya kaplamaları çıkarın. Bunlara Altın oran sıkın birkaç dakika bekletin, ardından ovalayarak temizleyin. İyice durulayın.
4-Izgaranın veya damlama tavasının alt kısmı: Yağ ve yiyecek parçaları brülörlerin altında birikme eğilimindedir, bu nedenle ızgaranın altındaki herhangi bir pisliği silmek için bir kağıt havlu kullanın. Ardından alanı Altın oran ile kaplayın ve köpüğün ağır gres ve karbon kalıntısına nüfuz etmesi için birkaç dakika bekletin. İyice silin ve durulayın.
5-Kapağın alt tarafı: Alanı Altın oran ile kaplayın ve biriken pislikleri temizlemek için bir sert fırça kullanın, yüzeyi çizmemeye dikkat edin. Silin ve iyice durulayın.
6-Izgarayı tekrar bir araya getirin: Izgaranın tüm parçalarını bir araya getirin, propan deposunu yeniden bağlayın ve kalan kalıntıları yakmak için brülörlerinizi 5 dakika boyunca yüksek tutun.
7-Izgaranın dışı (isteğe bağlı): Tüm ızgaranızın dış tarafına Altın oran sıkın ve temiz bir bez veya kağıt havluyla silin. Ayrıca , ızgaranızın dışına güzel ve parlak bir görünüm kazandırmak için Altın oran leke çıkarıcı kullanabilirsiniz.


İletişim

Adres
Sazlı Mh, Barış Cd. No:37
09260 Söke/Aydın
Sabit Telefon
0256 554 62 62
Destek Hattı
0536 230 13 51
Sosyal Medya Adreslermiz
online ödeme